TC Sultanbeyli Yeni Devlet Hastanesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
53,072 ZİYARETÇİ
 • KURUM / FİRMA: Yeni Sultanbeyli Devlet Hastanesi
 • ADRES: Battalgazi Mh. Paşaköy Cd. No: 64
    SULTANBEYLİ / İSTANBUL
 • TELEFON: 0216 564 24 00
 • FAKS: 0216 398 89 70
 • GSM: ALO 182
 • E-POSTA: info@saglik.gov.tr
 • WEB SİTESİ: www.sultanbeylidh.saglik.gov.tr
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 7/24
Paket/Dağıtım/Servis 7/24
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
8+6 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Battalgazi Mh. Paşaköy Cd. No: 64

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

KURULUŞ HAKKINDA

SULTANBEYLİ DEVLET HASTANESİ TAHLİL SONUCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

.

SULTANBEYLİ DEVLET HASTANESİ RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

.

.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Cerrahi Tıp Birimleri

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göğüs Hastalıkları ve Alerji, Anestezi ve Reaminasyon, Ağız, Çene ve Diş Sağlığı, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Kalp ve Damar Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Genel Cerrahi, Acil Servisi, Üroloji

.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Dahili Tıp Birimleri

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Fizik Tedavi, Kardiyoloji, Psikiyatri, Nöroloji, Dahiliye, Cildiye

.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Temel Tıp Birimleri

Mikrobiyoloji, Biyokimya, Radyoloji, Patoloji

.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Diğer Birimler:

Anestezi Branşı, Evde Bakım Hizmetleri, Kardiyak Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyet Birimi, Psikiyatri Branşı, Psikoloji Birimi, Yataklı Servisler, Yoğun Bakım Ünitesi

.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi GSS Kapsamı Dahilindeki Anlaşmalı Kurumlar:

SSK, Bağ-kur, Yeşil Kart, İşsizlik Ödeneği, Kamu Kurumu Personeli, Sağlık Sigortası
.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Diğer Anlaşmalı Kurumlar:

Ücretli Hastalar, Tutuklu ve Hükümlüler, Yabancı Uyruklu Hastalar, TBMM Dönem Milletvekilleri, Odalar ve Borsalar Birliği Personeli, Bankalara ait Emekli ve Yardım Sandığı Vakıf Üyeleri, Hizmet Satın alma Protokolü Gereği tüm Kamu Hastaneleri

.

SULTANBEYLİ DEVLET HASTANESİ ZİYARET SAATLERİ
GÜNDÜZ: 12:30 – 13:30
GECE: 19:00 – 20:00
.
SULTANBEYLİ DEVLET HASTANESİ POLİKLİNİK SAATLERİ
SABAH: 08:30 – 12:00
ÖĞLEN: 13:00 – 16:30

.

VİZYON:
Uzmanlaştığımız her alanda ülkemizde kalitesiyle ilklerin içinde yer alan, lider olmanın yanı sıra her zaman lider kalmayı başarabilen bir sağlık kuruluşu olmaktır.

MİSYON:
Toplum sağlığına katkıda bulunmak amacıyla, uzmanlaştığımız tüm sağlık hizmetlerinde hasta ve hak sahiplerine çağdaş, güvenilir, çevreye duyarlı, hasta haklarına saygılı, etik değerlere bağlı, kaliteli hizmet veren, sağlık çalışanlarının eğitim ihtiyacına katkıda bulunan, yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren öncü tedavi hizmeti sunmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ
Toplam kalite yönetimi anlayışını benimsemek ve paylaşmak, Hastalarımıza en iyi tanı ve tedavi hizmetini sunarak, hasta mutluluğunu her şeyin üzerinde tutmak, Takım anlayışını benimsemek ve yaşatmak, Bebek dostu hastane olarak anne ve bebek sağlığına eğitim vererek katkıda bulunmak, Çalışanlarımızın, bilgi ve becerilerini artırmak ve geliştirmek, Çalışanlarımızın mutluluğunu ve güvenli ortamlarda çalışmalarını sağlamak, Giderek artan kaliteli hizmet anlayışımızın, tüm hastalarımıza ulaşmasını sağlamak, Sunduğumuz hizmeti sürekli iyileştiren yenilikçi ve lider bir kuruluş olmak KALİTE POLİTİKAMIZDIR.

.

ZİYARETÇİLERİMİZİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

 • Hekimimiz tarafından ziyaretçi yasaklanmış ise buna uymaya özen gösteriniz.
 • Hastanızın sağlığı açısından ziyaret süresinin 15 dakikayı aşmamasına ve odada ve iki kişiden fazla ziyaretçi olmamasına dikkat ediniz.
 • Sağlığınız açısından ziyaretçilerin hasta yatakları üzerine oturması sakıncalıdır.
 • Hastanede bulunduğunuz süre içerisinde sağlık personeline yardımcı olunuz ve belirtilen kurallara uymaya özen gösteriniz.
 • Enfeksiyon riski sebebiyle grip, nezle vb. bulaşıcı hastalığı olanların ve 14 yaşından küçük çocukların ziyarete getirilmemeleri gerekir. Yoğun bakım ve izole hasta ziyaretleri için belirlenen
 • ilave kural ve kısıtlamalara lütfen uyunuz
 • Hasta ziyaretine canlı veya cansız çiçek getirmeyiniz. Bu çiçekler hastanız için enfeksiyon riski taşıdığı için hasta servisine kabul edilmemektedir.
 • Ziyaret sırasında hastalarımız ve kendi sağlığınızın korunması için doğrudan temas etmeyiniz.
 • Ziyaret öncesi ve sonrası ellerinizi yıkayınız ya da el dezenfektanı kullanınız.
 • Hasta / hasta yakınları ve ziyaretçiler hasta odasında eşya, cihaz ve sistemler hakkında bildirim sorumluluklarına uymalıdırlar.

.

Refakatçi Rehberi

 • Hastaya refakatçi gerekip gerekmediği hastanın doktoru tarafından belirlenir ve Refakatçi bir kişiyle sınırlıdır.
 • Refakaçi vizit ve tıbbi bakım sırasında hastanın yanında bulunmamalıdır.
 • Refakatçi için bir refakatçi kartı verilir.
 • Refakatçiye yemek, refakat ücreti içinde alınan ücret karşılığında verilmektedir.
 • Refakatçi hastanın bakıma izin verilen ölçüde yardım eder.
 • Refakatçi hatanenin koyduğu tüm kurallara uymak zorundadır.
 • Bazı kliniklerde refakatçi uygulaması yoktur.
 • Tüm yoğun bakım ve Ara Bakım birimlerinde refakatçi bulundurulamaz
 • Bu ana kurallar dışında her kliniğin kendine özel refakatçi politikası oluşturabileceği unutulmamalıdır.

.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu Birimi
Sağlık Kurulu raporları (ilaç raporu, silah ruhsatı, sağlık durum bildirir raporu, malulen emeklilik, gemi adamı, sürücü, radyoterapi raporları vb.), tek hekimin verdiği çeşitli raporlar (20 günü aşmayan istirahat raporu, sağlık durum bildirir rapor, ortopedik korse alımı raporu, vb.), özürlü sağlık kurulu raporları ( sakatlık vergi indirimi raporu, özürlü kimlik kartı-paso–2022 vb.) almak için yapılan başvurularla ilgili çalışır.Hastanemiz polikliniklerinde muayene olup ilgili uzman hekim tarafından Sağlık Kurul Raporu alması gerektiği belirtilen hastalar, dilekçelerini Başhekimlikten havale ettirip kaleme kayıt ettirmiş şekilde rapor kalemi birimine başvururlar. Rapor Kalemi Biriminde yapılan başvuru esnasında şahıslarda üç adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf istenir. Bilgisayar ortamında birime yapılan başvuruların kontrolü yapılır. Kontrol sonucu rapor kaleme sevki yapılmış olduğu doğrulanan başvurular için kabul işlemi yapılır. Bilgisayardan ilgili başvuru için çıktı alınır, üç adet fotoğraf eklenir, hasta sevk eden polikliniğe çıktıyla beraber geri gönderilir.
.
Poliklinik hekimi tarafından çıktıya hastayla ilgili teşhis, tedavi, ortez-protez gibi gerekli malzemeler belirtilmiş olarak başvuru tekrar rapor kalemi birimine gelir. Tüm yapılanlar tekrar kontrol edildikten sonra Sağlık Kurulu Kayıt Defterine başvuru kaydedilir. Servislerde yatarak tedavi gören hastaların istirahat, ilaç ve/veya tıbbi sarf malzemesi gerekli olanların sevk kâğıtlarına veya karnelerine ilgili klinisyen tarafından istirahat süreleri, ilaç ve/veya tıbbi malzemeler yazılarak sağlık kuruluna sevki yapılır. Kişiler üç adet vesikalık fotoğrafla başvurur. İlaç alımı, ameliyatlarda kullanılacak sarf malzemesi, sağlık ile ilgili cihaz ( işitme cihazı, kan şekeri ölçme cihazı vb. ) ile ilgili raporlar, Rapor Kalemine teslim edilir.
.
Aynı gün deftere kayıt yapılır. Bir gün sonra varsa aynı uzmanlık dalından üç hekimce, yoksa birbirine yakın üç uzmanlık dalından hekimlerce imzalanıp, onaylandıktan sonra hak sahibine ya da yakınlarına verilir. Tek hekimin verdiği raporlar, Rapor Kaleminde Rapor Kayıt Defterine kaydedilip sayı no aldıktan sonra hak sahibine verilir. Sağlık Kurulunca verilmesi gereken raporlar (Her türlü özürlülük ile ilgili raporlar, silah ruhsatı alımı için sağlık raporları, heyetçe verilmesi gereken sağlık durumu bildirir raporlar, yirmi günü aşan istirahat raporları ) haftanın her günü heyete girer. Heyetten çıkan karar rapor kalemince rapor halinde yazılır. İmza ve onay işleminden sonra hak sahibine veya yakınlarına verilir. Aynı gün çıkan karar rapor kalemince bir rapor halinde yazılır, imza ve onay işlemlerinden sonra hak sahibine verilir.

.

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Randevu İşlemleri
MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2. ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.
.
MHRS’nin amaçları nelerdir? Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması. Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması. MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.
.
Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nden Randevu nasıl alınır?
ALO 182 aranarak; Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.
.
Web’den Vatandaşlar, 182′nin yanı sıra şu an 80 ilde uygulanmakta olan Online Randevu Sistemi aracılığıyla randevu alabilmektedir. Kısa süre içerisinde Web Randevu Sistemi İstanbul’un da MHRS kapsamına girmesiyle tüm Türkiye’de uygulanacaktır.;
.
Vatandaşlar, randevu almak istedikleri MHRS kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Online Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup uygun olan en yakın tarihe randevu alabilmektedir.
.
Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nden Alınan Randevu nasıl iptal edilir?
ALO 182 aranarak; Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından en az yarım saat önce yapılmalıdır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan tarafından vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.
.
Web’den; MHRS Online Randevu ekranına T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Ekranın sağ tarafında dikey olarak bulunan Randevu Geçmişi bağlantısına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve Randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır. Randevu iptali için Randevu iptal kısmına tıklayarak randevu iptal edilir.
.
NOT: Vatandaş öncelikle hastanede (MHRS) Polikiniklerinimizin önündeki poliklnik sekreterlerinden giriş işlemleri yapacağından yeterli bir süre önce (örn. 20-30 dak. önce) hastaneye gidilmelidir

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

 • Umut 7 Ağustos 2021 23:31 CEVAPLA

  30.07. 2021 saat 00.10 müşahede odasında serum takılırken bir bayan personel asık suratlı bir şekilde yanıma gelip damar yolu bulamayıp kolumu delik deşik etti daha sonra bıraktı erkek bir personel geldi o da elimden damaryolu aradı ve damar yerine deri altından sıvı verdi elim 3 gündür şiş rezilliğin böylesini görmedim resmen kasap personelleri var acemiliğin böylesi yok lakayıt lakayıt konuşmalar sabaha kadar da deneyebiliriz dedi personel damar yolunu deneme tahtası miyim deyince bana olduğu kadar olmadığı kader dedi erkek personel.

 • Şerife 7 Ağustos 2021 23:25 CEVAPLA

  Hamile olduğum halde iki aydır randevu vermiyorlar hiç iyi hizmet verilmiyor ilgilenilmiyor derhal birilerinin bu şikayetlerimizi okuyup bizlere yardımcı olmalarını istiyorum rica ediyorum şu randevu neden alamıyorum almamı sağlayın lütfen bekliyorum

 • Derya 8 Ekim 2020 12:14 CEVAPLA

  Kadın doğum bölümüne geliyorum ve her seferinde doktor geç geliyor fazlasıyla beklemek zorunda kalıyoruz. Bu 2 İnci böyle oluşu bu konu hakkında dönüş yapılmasını bekliyorum. Doktorun ilgilenmesiyle kesinlikle bir şikayetim yok. Ama şu süreçte kalabalık ortamda duruyoruz.

 • Servet 6 Mart 2020 16:23 CEVAPLA

  Sultanbeyli Devlet Hastanesi ortopedi doktoru h**o** kırılıp parçalanmış bir ayağa sadece basit bir çatlak diyip alçıya aldırdı. İki tane Ağrı kesici verip bir ay böyle dursun deyip bizi gönderdi. Daha sonra günler de kardeşimin ağrısı hiç geçmedi. K**araştırma Hastanesine götürüp doktora durumu deyince alıcıyı açıp bakması ayağın kangirene gittiğini demesi kan toplayıp deri ayağın iltihap sarması ayak neredeyse bir iki gün daha kalsa kesilecek duruma gelmiş olduğunu dedi doktorumuz ilk çekilen filime bakınca bu ayak düştüğü gün ameliyatlık olmuş dedi neden bu kadar beklediniz diye kızdı. Allah razı olsun hemen yatış yaptı ve yarın ameliyat olacak. Şimdi soruyorum bu da doktor oda insanların hayatı bu kadar basit değil 19 yaşında bir gencin hayatını bir doktorun cahilliği mahvediyordu.

 • Aysel 6 Mart 2020 16:17 CEVAPLA

  25.02.2020 de Sultanbeyli Devlet Hastanesine endoskopi randevusu almaya gittim. Kaybettiğim randevu kağıdını tekrar çıkarmak için genel cerrahi doktoru s… K. A gittim. 1 hafta önce gittiğimde de aynı aşağılayıcı tavrı göstermişti şimdi dozunu daha arttırdı 30 saniye de çıkaracağı kağıdı bir daha veremeyeceğini söyledi.

  Vermesi gerektiğini başka seçeneğim olmadığını söyledim. Israrla veremem ne yaparsanız yapın dedi. İlk iş 184 arayıp şikayet oluşturdum. Yetmedi hasta haklarına şikayet dilekçesi verdim. Son olarak da buraya yazıyorum.Devam edeceğim.

 • Kadir 6 Mart 2020 16:12 CEVAPLA

  Kurumunuzdaki çalışan heyet raporu almak üzerindeki istenilen tüm aşamalardaki çalışan personelden şikayetçiyim evet çözümlemek çok kolay kan tahlilim çıktıysa eğer bana direk kağıt verilsin ikide bir git gel yaptırmalarından ve boşuna olanlardan bahsediyorum psikiyatri bölümündekiler de dahil buna insanları yormadan olumlu ya da olumsuz bir evrakla o dakika gönderilmesini talep eder ve hastane çalışanlarından doktorlara tek bir sözüm yok aldıkları eğitimin hakkını çok güzel bir şekilde veriyorlar kalite burada belli oluyor normal doktor ya da hemşire olmayan masa personellerinizin tavırlarını ve umursamaz hareketlerini bazen karşısındaki insan da kaldırmayabilir veya bir yeri sorduğunda anlamaya bilir hastadır veya yorgundur sonuçta her gün çok iyi bir enerji ile uyanmıyor insan hep dinç ya da mutlu olamaz ve diyeceğim o ki. Masa başındaki çalışan personel ile karşısındaki insan cahil olabilir, kulakları duymaz, gözleri görmüyor olabilir ve en önemlisi yaşlı biri olabilir. Her masada oturan arkadaş personelden ricam sonuçta bu bir ekmek teknesi bir insanın evine götürdüğü helal rızkı ve bunu yoğunlukta kalabalık da olsa karşındakine saygı duymayabilirsin ama rızkına saygı duysunlar ve gelen hastaları güler yada ufak tebessümle karşılayabilirler sonuçta ben bir insanım nezaket gösterdiğim her kimse bana da bunu göstermek zorunda bu görgü ve edeptir. Kurumunuzun doktor hemşire haricinde çalışan insanların agresif olduğunu düşünüyorum.

 • Onur 19 Şubat 2020 10:58 CEVAPLA

  13.02.2020 saat 09.20 de randevumuz vardı c**s** c**a**adli çocuk sağlık doktoruna gösterdikten sonra bizi ultrasona yönlendirdi. Ultrason kayıt sekreteri 4 numaralı odaya kayıt açtı sıra numaramız 45. Sıra içeride olan hasta sırası 22 lerdeydi bizim çocuğumuz 2 aylık bebek enfeksiyon riski var sekretere ve doktora 2 3 defa rica etmemize rağmen bekleyeceksiniz dendi bebekler o sıralarda hastamı olsun bir de toplam ultrason odası var her biri ful bu hastanenin düzensizliği disiplinsizliği bu hastanenin iyice bir araştırılıp öyle gidilmesi gerek.insanlar saldırmak için yer arıyor bir daha asla gitmem. Bir de SGK ödüyoruz..

 • Dilber 19 Şubat 2020 10:52 CEVAPLA

  06 Şubat 2020 oğlumu çocuk cerrahına muayene ettirmeye çalıştım. Doktor demeye dilim varmıyor. Ben durumu izah etmeye çalışırken sürekli acelesi olduğunu hastaların beklediğini toplantıya gideceğini tekrarlayıp durdu. Böyleleri dayak yemeyi hak ediyor. O doktor vatandaşların vergisiyle maaş alıyor. Devlet Hastanesi diye bu kadar kötü mü davranmak zorundalar. İnsanlara yok mu burda bunları okuyan müdahale edecek biri ki ben bu kadını Sağlık Bakanlığı’na şikayet edeceğim, çünkü söz konusu 3 yaşında bir çocuğun sağlığı.

 • Muttalip 24 Ocak 2019 16:17 CEVAPLA

  Sultanbeyli Devlet Hastanesi hiçbir şeye bakmıyor, hastalığın ne olursa olsun kapıdan geri gönderiyor. Doktorlar hiçbir şekilde ilgilenmiyor, hastalığın ne olursa olsun bir şeyin yoktur ağrın falan olamaz diyorlar. Doktorlar yüzüne bakıp çık dışarı diyorlar, zor bir hastalığınız dahi olsa bakmıyorlar.

 • Ahmet erol 12 Ekim 2018 02:15 CEVAPLA

  Bu hastahanenin C.i.m.e.r ve G.i.m.e.r ‘in kesinlikle ve kesinlikle denetimine girmeli yoksa yok yere cok kisinin canina neden olurr insanlik denen bir sey yok sisteminden tut doktoruna kadar çunku çok çirkin hareketlerle karşilaştimm Adam trafik kazasi gecirmis kanlar icerisinde fiziki kiriklarla can cekismesine rağmen acilen bu hastahaneye getirmek zorunda kaldiklari için uç gun boyunca kirik yerleri şişmesine rağmen ameliyata almiyorlar çunku doktorumuz yok neden yok ozel bir işi varmiş bu adamin en buyuk ve en özel işi kendi işidir cunku devlet seni bunun icin yetistirmis oraya koymuş sonra doktorumuz oraya geldikten sonra hastamiź acil olmadigi icin alamiyoruz ameliyatta demesi sizce ne kadar doğru trafik kazasindan cikip o.kadar yara bere kiriklar içerisinde ve oradaki acil bakmak zoruda kalan doktor onceden teşhisi koyup acilen ameliyatta alinmalidir diyende bu hastahanenin doktoru fakat biz doktorumuzun ozel.isinden ettigimiz icinn egosunu tatmin etme amacli hastamizi ameliyatta almadiğini ve baska hastahaneye sevkimizi istediğimizdede red vermek zorunda kalacağiz demesi sonrada sadece biz bakarsak bakariz bakmasak baska bir hastahaneye gitme gibi bir sansi yok demesi de insanlik.disı bir hareket yazik yazikk yaa

 • Ümit 4 Ekim 2018 15:13 CEVAPLA

  Sultanbeyli Yeni Devlet Hastanesi çok soğuk, acil girişinde lodos var. Her yerden cereyan yapıyor. Otomatik kapıları çalışmıyor. Tuvaletleri çok pis ve hijyen yok. Disiplinsiz bir yer gibi duruyor. 2. kez geldim. Bence İstanbul’un en kötü hastanesi, denetleme yapılmasını rica ediyorum.

  • Aysel 9 Ekim 2018 16:12 CEVAPLA

   Hiç temiz bir hastane deil kapilar calismiyor ve cok soguk giriyor giriste içeriye ceryan yapiyor heryer

FİRMA ETİKETLERİ