HABER DETAYI

6 Şubat 2020 11:55

Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde Kuyruk Çilesi

Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde Kuyruk Çilesi

İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesine gelen vatandaşlar, muayene olabilmek için uzun süre sırada beklemek zorunda kalıyorlar. Uzun hasta kuyruklarında saatlerce bekletilen vatandaşlar, eski SSK hastanelerinde yaşanan hasta kuyruklarını 2020 yılı Sultanbeyli Devlet Hastanesinde yaşıyorlar.
.
Yeni binasına taşınan Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde sıra çilesi acil servislerde yaşanan grip yoğunluğunun azalmasına rağmen artarak devam ediyor. Muayene olmak için Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşlar uzun süre sırada beklemek zorunda kalıyor. Özellikle yoğun olan Acil Servis de yaşanan yoğunluk dikkat çekiyor. Çoğu hasta vatandaş muayene olabilmek için oturacak yer kalmadığından ayakta beklemek zorunda kalıyor.
.
ACİL SERVİS PERSONEL SAYISI AZALTILDI İDDİASI!

Haber merkezimize yansıyan bilgilere göre, oluşan uzun kuyrukların sebebinin acil servis hemşire sayısının idare tarafından azaltıldığı yönünde. Günde 3500-4000 hastanın giriş yaptığı acil serviste mevcut sağlık personeli sayısını azalttığı iddia edilen Sultanbeyli Devlet Hastanesi yönetiminin adeta SSK kuyruklarını andıran bu görüntülere ne zaman müdahil olacağı merak ediliyor. Sultanbeyli devlet hastanesinin yeni yapılmasına rağmen gelişen ve büyüyen Türkiye’ye yakışmayan görüntüler kuyruklardaki bekleyen vatandaşların ortak görüşü. 4 bine yakın hastanın giriş yaptığı acil servis de personel takviyesi yapılacağı halde, hemşire sayısını azalttığı iddia edilen yönetimin pervasızlığı ise sağlık idareciliğinin hangi noktada olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş durumda.
.
BU YÖNETİCİLERLE AK PARTİ OY KAYBEDİYOR!

Daha önceki haberimizde de anlattığımız üzere “Sözleşmeli Yöneticilik En Çok Ak Partiye Oy Kaybettiriyor!” . 2003 yılında başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programının ‘vatandaş’ odaklı ayakları hasta memnuniyetini artırırken, bugün gelinen noktada Sultanbeyli Devlet Hastanesi yönetimi örneğinde olduğu gibi çözüm üretmeyen-üretemeyen bürokrasi nedeniyle hem sağlık çalışanları hemde vatandaşlar büyük mağduriyetler yaşamaya devam ediyorlar.

.

Kaynak: Sağlık Personeli Haber

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Yeni Devlet Hastanesi
0216 564 24 00 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Kadir KAYA 8 Ağustos 2020 14:27 CEVAPLA

    Nedendir bilemem ancak hastahane diye ilceden uzaklastirildigi yetmezmis gibi labaratuar cihazlari boyle onemli dikkat edilmesi gereken bir donemde bozukmus ve insanlar ilcemizde tedavi edilemeyip yakin ilce hastahanelerine yonlendiriliyor. Ancak ilgililere eski devlet hastahanemize oranla daha temiz bir hastahane sunduklari icin tesekkurler.