HABER DETAYI

12 Mayıs 2020 10:36

65 Yaş ve Üstüne Kişisel Bakım ve Temizlik Hizmeti

65 Yaş ve Üstüne Kişisel Bakım ve Temizlik Hizmeti

Sultanbeyli Kaymakamlığı, Şefkat Eli projesi kapsamında kişisel bakımını ve evinin temizliğini yerine getiremeyen 65 yaş üstü, engelli, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara evde kişisel bakım ve temizlik hizmeti veriyor.
.
Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Darülaceze Vakfı işbirliğinde hayata geçirilen Şefkat Eli projesiyle Sultanbeyli’de yaşayan kendi kişisel bakımını ve evinin temizliğini yerine getiremeyen 65 yaş üstü yaşlılar ile kronik rahatsızlığı bulunan ve engelli vatandaşlara ayda 2 kere evde kişisel bakım ve temizlik hizmeti veriyor. İhtiyaç sahipleri, Sultanbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirleniyor. Personeller tarafından vatandaşların çamaşırları ve bulaşıkları yıkanıyor, yemekleri yapılıyor. Vatandaşlara temizliğin yanı sıra kuaför hizmeti de veriliyor.
.
Proje kapsamında evler yılda bir kez boyanıyor, tadilat işleri yapılıyor, aylık olarak ilaçlanıyor ve dezenfekte ediliyor. Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay’ın öncülüğünde 2017 yılından itibaren uygulanan proje kapsamında bin 500 haneye ulaşıldı.

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
0216 398 52 10 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.