Meraklı Çocuk Hayy – Çocuk Tiyatrosu

672 ZİYARETÇİ

ETKİNLİK HAKKINDA

Meraklı Çocuk Hayy isimli Müzikli Çocuk Oyunu, 10 Mart 2018 günü saat 12:00’da tarihinde Sultanbeyli İBB Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi‘nde.

.

Günlerden bir gün Ekvator’un güneyindeki Hint adalarının birinde kıyıya bir sandık vurur. İçinde zalim bir yöneticinin zulmünden yavrusunu korumak amacıyla, annesi tarafından konmuş sağlıklı bir bebek vardır. Güzel bir dişi ceylan sandığı bulur. İçindeki bebeği kendi yavrusunun yerine koyar, emzirir büyütür. Günden güne büyümekte olan Hayy vahşi ormanda tabiatın bir parçası olarak yaşamını sürdürür. Ancak yaşı ilerledikçe etrafında gördüğü tüm canlılardan ne kadar farklı olduğunu görür. Daima kendi varlığı ve çevresi hakkında hakiki sorular sorar. Duyularını, gözlemlerini kullanarak kim olduğunu anlamaya çalışır.
.
Meraklı Çocuk Hayy tiyatro oyunu, böylesine felsefi bir eserin bir çocuk tiyatrosu olarak sahnelenmesindeki tüm zorlukları bünyesinde barındırarak günümüz çocuğuna insan olmanın anlamı ve erdemi, yaratıcının büyüklüğü gibi çok temel esaslarda düşünme fırsatı verebilecek bir içerikle günümüze uyarlanmıştır.
.
Bilge Baykuş’un eşliğinde hikâyeye tanık olacak çocuklar, Anaç Ceylan, Korkusuz Aslan, Şakacı Eşek, Tuzak Kurucu Yılan ve daha birçok karakterle tanışacaklar, Hayy’ın bitmek bilmeyen  sorularına hep beraber cevap arayacaklar. Profesyonel tiyatro oyuncuları, muhteşem dekor ve kostümleriyle Meraklı Çocuk Hayy oyunu, hepimizi gerçeğin peşinde iz süren bu hikâyeye şahit olmaya davet ediyor.

.

Bilgi ve iletişim için tıklayınız