SYDV 2019 Yılı Stk Temsilcisi Seçimi İlanı

1,308 ZİYARETÇİ
  • İLAN TARİHİ: 19 Aralık 2018 10:46
  • İLAN TÜRÜ: Personel
  •  

Sultanbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi Seçimi Yapılacaktır.

.

SULTANBEYLİ İLÇESİ
SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
BAŞKANLIĞI

.

İLAN

5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunun 19 uncu maddesiyle değiştirilen 7 nci maddesi uyarınca, Sultanbeyli dahilinde kurulan ve 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarında seçecekleri bir temsilcinin İlçe Vakıf Mütevelli Heyetinde görev alması hükme bağlanmıştır.

.

Bu nedenle;
2019 Yılı İlçe Vakıf Mütevelli Heyetinde yer alacak olan Sosyal Yardım amaçlı faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisini belirlemek amacı ile 21 Aralık 2018 Cuma günü saat 14:30’da Kaymakamlık Ömer Halisdemir Toplantı Salonunda (Abdurrahman Gazi Mahallesi Emir Caddesi No:4 ) seçim yapılacaktır.

.

Yukarıda belirtilen mevzuat gereği mütevelli heyet üyesi seçiminde oy kullanabilmek için derneğin/vakfın, tüzüğünde/senedinde fakirlere ve muhtaç kimselere yardım amacı bulunması gerekmektedir.

.

Seçime İştirak edecek Sivil Toplum Kuruluşlarının;

  • Dernek veya Vakıf Başkan veya Yetkilendirilmiş bir temsilcisi,
  • Dernek veya Vakıflarına ait Tüzük / Vakıf Senedi ve Yetki Belgesi (Yönetim Kurulu Kararı) ile birlikte toplantı saatine kadar Sultanbeyli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü’ne evraklarını teslim etmeleri ve evrak kaydı yaptırmaları gerekmektedir.

.

NOT: Seçime iştirak edecek olan sivil toplum kuruluşlarının senetleri veya tüzükleri incelenerek, 3294 sayılı Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunmak üzere kurulup kurulmadığı tespit edilecektir. 3294 sayılı Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunmayan Sivil Toplum Kuruluşları seçime katılamazlar.

.

Geçmiş yıllarda tüzüklerini getiren ve vakfa teslim eden STKların bu yıl tüzüklerini getirme zorunluluğu yoktur.

.

İlan olunur.