HABER DETAYI

20 Aralık 2018 12:24

Sultanbeyli’nin Yeni İmar Planları Askıya Çıktı

Sultanbeyli’nin Yeni İmar Planları Askıya Çıktı

İstanbul’un toplam 10 ilçesi için yeni imar planları askıya çıkarıldı. 30 gün askıda kalacak imar planları Kadıköy, Fatih, Eyüpsultan, Beylikdüzü, Bahçelievler, Şile, Pendik, Tuzla, Arnavutköy ve Sultanbeyli gibi ilçeleri kapsıyor.
.
İBB, İstanbul’un çok sayıda ilçesi için yeni imar planlaması düzenlemesi yaptığını duyurdu. İstanbul’da 10 ilçeyi kapsayan yeni imar planı düzenlemesi yapıldı. İmar düzenlemesi ile alakalı 30 günlük askı süreci başladı.
.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İmar ve Yapı işleri tarafından Sultanbeyli ilçesi imar planı düzenlemesi yapıldığı bildirildi. Yeni İmar Planı uygulaması kapsamında askıya çıkartılan imar planları ve ayrıntıları belli oldu.
.
Büyükşehir Belediyesi, şehrin önemli bazı ilçelerinde imar düzenlemesine gitti. Sultanbeyli’ye ait yeni imar planı düzenlemelerini de askıya çıkardı. 19 Aralık tarihinde iBB tarafındna askıya çıkan yeni imar düzenlemeleri 21 Ocak 2019 tarihine kadar 30 gün süreyle askıda kalacak.
.

Sultanbeyli İlçesi 2019 İmar Düzenlemesi Kapsamı

Mimar Sinan Mahallesi, 6096 ada, 1 parselin bir kısmına ilişkin 1/5000 ölçekli 17.10.2018 tasdik tarihli plan tadilatı.
.
Yeni imar planlarını askıya çıkaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar işleri, 30 gün boyunca askıda kalacak olan düzenlemeler için belirtilen süre zarfında vatandaşların gerekli itirazlarda bulunabileceğini ifade etti. İmar planı düzenlemelerine ilişkin tüm ayrıntıları iBB resmi internet sitesi üzerinden 3194 Sayılı Kanunun 8.maddesine göre ilan edilen imar planlarını aşağıdaki kriterlere göre sorgulama yapılabilir. En son imar planı askı sürecinde olan düzenlemelerin ayrıntılarına ulaşabilmek için; İmar planı değişikliklerine dair tüm detaylara İBB, resmi internet sitesinde imar bölümünden inceleyebilirsiniz.

 


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.