HABER DETAYI

4 Ocak 2018 10:28

Sultanbeyli’nin Tapu Sorununda Tarihi Gelişme

Sultanbeyli’nin Tapu Sorununda Tarihi Gelişme

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme meyvelerini vermeye başladı. Hiç kimse bu kadar hızlı sonuç beklemiyordu fakat Erdoğan tapu sorununa ilişkin talimatları verdi ve harekete geçildi.

.

Görüşme esnasında Keskin, Sultanbeyli genelindeki tapu probleminin vatandaşların çok canını sıktığını ve bu sorunun artık Sultanbeyli için tarihe karışması gerektiğini Erdoğan’a iletmişti. Keskin’in bu sorunun çözümüne ilişkin destek talebi gecikmedi. Görüşmenin hemen sonrasında talimatları veren Erdoğan’dan müjdeli haber geldi.

.

Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Takas Yönetimi’ne ilişkin tarihi bir gün yaşandı. Evkur üzerine kayıtlı 920.050 m2’lik alanın takası gerçekleştirildi. Tapu sorununa son noktayı koyacak olan bu gelişme, Sultanbeyli halkında büyük heyecan yarattı.

.

920 Dönümlük Hisseli Alanın Takas İşlemi Gerçekleştirildi
Sultanbeyli’nin 100 yıllık tapu probleminin çözüm aşamasında tarihi bir gün daha yaşandı. Sultanbeyli İlçe Tapu Müdürlüğü’nde 920.050 metrekareyi kapsayan hisseli alanın takas işlemi gerçekleştirildi.
.
Sultanbeyli’nin genelini ilgilendiren takas işleminde elinde hisse tapu bulundurup arazide yeri olmayanların toplamda 920 dönümlük alanı Maliye Hazinesi’ne geçmiş oldu. Daha sonra gerçekleştirilecek işlemlerden sonra tapular arazide yeri olan hak sahiplerine verilecek.
.
15 mahalleyi de kapsayan tapu devir teslimine Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay ve taraflar katıldı.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.