HABER DETAYI

24 Mart 2020 17:09

Sultanbeyli’de Kiralık Katil Tutarak Eski Eşini Öldürttü

Sultanbeyli’de Kiralık Katil Tutarak Eski Eşini Öldürttü

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde, ev sahibinin kiracısına ulaşamaması üzerine 25 yaşındaki Lale Bayram, evininin banyosunda ölü bulundu. Polis, cinayet şüphelisi olarak Lale Bayram’ın boşandığı eşi Yasin A. ile arkadaşı Servet K.’yı ve ev sahibi Yasin Y.’yi gözaltına aldı.
.
Sultanbeyli’de kan donduran kadın cinayeti ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Evinin banyosunda ölü olarak bulunan 25 yaşındaki Lale Bayram isimli kadının eski eşi tarafından kiralık katil tutularak öldürüldüğü gün yüzüne çıktı. Üstelik arkadaşına 8 bin 500 lira karşılığında yaptırmış.
.
Sultanbeyli’de eşinden yeni boşandığı öğrenilen 1 çocuk annesi Lale Bayram banyoda ölü bulunmuştu. Ancak polis soruşturmasında Lale Bayram’ın bir cinayete kurban gittiği belli oldu. Polis cinayet şüphelisi olarak Lale Bayram’ın boşandığı eşi Yasin A. ile arkadaşı Servet K’yı gözaltına aldı. Servet K.’nın eski eşini öldürtmek için Yasin A. ile 8 bin 500 liraya anlaştığı ortaya çıktı. Öte yandan talihsiz kadın Lale Bayram’ın öldürülmeden hemen önceki görüntüleri dikkat çekti.
.

Polis Evde Genç Kadının Cesedini Bulmuştu

Sultanbeyli, Ahmet Yesevi Mahallesi, Gümüşdere sokak üzerinde 20 Mart 2020 tarihinde polise başvuran Yasin Y. 1,5 ay önce evini kiralayan Lale Bayram’a ulaşamadığını, iki gün önce eve gittiğinde içerden hiç ses gelmediğini söyleyerek polisten yardım istedi. Ev sahibi Yasin Y. yedek anahtarı kullanarak olay yerine gelen polis ekipleriyle birlikte içeri girdi. Polis ekipleri Lale Bayram’ı ölü olarak buldu. Lale Bayram’ın cesedi ölüm sebebinin tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
.
Cinayet Büro Amirliği tarafından başlatılan çalışmada polis Lale Bayram’ın bir süre önce boşandığı eşi Yasin A.’yı şüpheli olarak aramaya başladı. Yasin A. ile arkadaşı Servet K. bir gün sonra Silivri’de gözaltına alındı. Bu arada olayı polise ihbar eden ev sahibi Yasin Y.’de polis merkezine getirildi.
.

Eski Eşini Kendisini Aldattığını Düşündüğü İçin Arkadaşı ile Birlikte Öldürmüş

Polis soruşturması sonucu Yasin A. ile Servet K.’nın aynı mahalleden arkadaş oldukları Yasin A.’nın, Servek K’ya eski eşinin kendisini aldattığını ileri sürdüğü, Servet K.’nın “İstersen eski karını öldürelim, intikamını alalım” şeklinde teklif getirdiği belirlendi.
.

Cinayet İçin 8 Bin 500 Lira’ya Anlaşmış

Polis ekipleri bu konuşma sırasında Servet K.’nın Yasin A.’ya cinayet işini 8 bin 500 lira karşılığında yapabileceğini söylediği ve ikilinin anlaştığı tespit edildi. Şüphelilerin hazırladıkları planı uygulamaya koydukları, içeri girdikten sonra Lale Bayram’ı boğarak öldürdükleri ardından olaya intihar süsü vermek için bileklerini kestikleri tespit edildi.
.

Ölmeden Önceki Görüntüleri Ortaya Çıktı

Öte yandan öldürülen Lale Bayram’ın öldürülmeden hemen önce bir marketten alışveriş yaparken görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Lale Bayram’ın hızlı bir şeklide alışveriş yaptıktan sonra aldıklarının parasını ödeyip dışarı çıktığı görülüyor.
.
Polis, bu son görüntülerin ardından Lale Bayram’ın aynı gece öldürüldüğünü tespit etti Polis yetkilileri görüntülerde görülen beyaz otomobilin içindeki şüphelilerin eve girerek olayı gerçekleştirdiğini belirledi.
.

Tutuklandılar

Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheliler Yasin A.(30) ve Servet K.(32) çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ev sahibi Yasin Y. ise serbest bırakıldı.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.