HABER DETAYI

21 Nisan 2019 09:17

Sultanbeyli’de Elbise Geri Dönüşüm Kutusu Yakıldı

Sultanbeyli’de Elbise Geri Dönüşüm Kutusu Yakıldı

Sultanbeyli‘de Abdurrahmangazi mahalle muhtarlığı önünde bulunan elbise geri dönüşüm kutusu kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı.
.
Sultanbeyli Abdurrahmangazi mahalle muhtarlığı önünde bulunan elbise geri dönüşüm kutusunu, kimliği belirsiz kişiler gece 03: 00 sularında yaktı. Ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşların yararlanması için Sultanbeyli Belediyesi tarafından konulan elbise geri dönüşüm kutusunun kimliği belirsiz kişilerce neden yakıldığı bilinmiyor. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.
.
Abdurrahmangazi Mahallesi muhtarı Üzeyir Akhan konu hakkında yaptığı açıklamada; “Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın bin bir emekle kıyafetlerinden artırarak kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere kıyafet kumbarasına biriktirdiği kıyafetleri vicdansızlıkla yakanların tek amacı terörizmdir. Hangi vicdanla bunu yaptılar anlamış değilim, fakir fukaranın hakkına girmek bu kadar kolay mı?” dedi.
.
Öte yandan elbise geri dönüşüm kutusunun yakılma anları muhtarlığın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde şahıs elbise kutusunun içerisine bir şey atıyor ve kut yanmaya başlıyor. ardından şahıs olay yerinden kaçıyor.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Nil demir 2 Mayıs 2019 20:09 CEVAPLA

    Bu elbise kumbaralari belediye tarafından bir şirkete ıhalesi verilmiş. Elbiseler bu firma tarafından toplanıp temizleri iyileri ayıklanıp iran ve ırak a satılması için gönderiliyormuş. Nedir bunun doğruluğu acaba?