HABER DETAYI

10 Ocak 2018 08:06

Sultanbeyli’de 6 Kişi Araziye Atılan Gazdan Zehirlendi

Sultanbeyli’de 6 Kişi Araziye Atılan Gazdan Zehirlendi

Sultanbeyli‘de liseye yakın bir arazide yaşları küçük iki kişi tarafından atılan biber gazından 4’ü öğrenci 6 kişi zehirlendi. Zehirlenenler hastaneye kaldırılırken olaya ilişkin 1 kişi gözaltına alındı.

 

Olay, akşam saatlerinde Sultanbeyli Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi‘nin yakınında bulunan boş arazide meydana geldi. İddialara göre yaşları 18’den küçük 2 kişi içeriğinde kimyasal madde bulunan biber gazını okuldan çıkan bazı öğrencilerin üzerine doğru sıktı.

 

İHA’nın haberine göre; sıkılan gaz nedeniyle 4’ü öğrenci 2’si öğretmen 6 kişi zehirlenerek Sultanbeyli Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı. Tedbiren hastanenin acili ilk etapta karantinaya alındı.

 

Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Çimen ”4 öğrenci, 2 öğretmen okulun bahçesinde aynı anda gaz kokusundan rahatsızlanınca hastaneye kaldırılıyorlar. Yaşları küçük 2 kişi tarafından ne olduğu belli olmayan bir gaz sıkılmış. Başhekimle konuştuk büyütülecek bir konunun olmadığını kaydetti. Acil bölümü de açıldı. İlk başta ne olduğu belli olmadığından tedbiren kapatıldı hastanenin acili.” şeklinde konuştu.

 

Sultanbeyli Devlet Hastanesine kaldırılan öğrenci ve öğretmenler burada yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi. Öte yandan başlatılan soruşturmada kapsamında gazı atan ve yaşları 18’den küçük olan 2 kişi de gözaltına alındı.

 

EMNİYET: BİBER GAZI SIKILDI
Emniyet kaynaklarından alınan bilgilere göre ise olay yaşı küçük iki çocuğun biber gazı sıkması nedeniyle meydana geldi. Çocuklardan birisi yakalanırken, diğerinin ise kimliği tespit edildi. Konuyla ilgili araştırma sürüyor.

 

TUZLA’DA GEÇTİĞİMİZ AY KİMYASAL ALARMI YAŞANMIŞTI
Hatırlanacağı gibi Tuzla’da geçtiğimiz Aralık ayında tekstil sektöründe kullanılan kimyasal atığın kanalizasyona dökülmesi sonucu ilçede birçok vatandaş hastanelik olmuştu.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.