HABER DETAYI

23 Mayıs 2020 12:35

Sultanbeyli’de 56 Bin Aileye Ulaşıldı

Sultanbeyli’de 56 Bin Aileye Ulaşıldı

Sultanbeyli Belediyesi, koronavirüse karşı ilk günden itibaren tedbirlerini alarak çalışmalarına başladı. İbadethaneler, okullar, kuaförler, cadde ve sokaklar dezenfekte edildi.
.
Yalnız yaşayan yaşlılara iftarlık sıcak yemek götürüldü, Sultanbeyli Belediyesi, Sultanbeyli Kaymakamlığı ve STK işbirliğiyle yaklaşık 56 bin aileye yardım ulaştırdı. 20 bin aileye, belediye erzak kolisi dağıtırken, 27 bin aileye de devlet tarafından nakit yardım yapıldı.
.
İlçenin farklı noktalarına maske ve eldiven atık kutuları yerleştirildi, dört bir yana “Evde kal” uyarıları yazıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Bundan sonra da tedbirlere uymaya harfiyen devam ederek salgınla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu günleri hep birlikte başarıyla atlatacağız” dedi.
.
Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüse karşı Sultanbeyli Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Açıklanan tedbirleri ivedilikle uygulamaya koyan belediye, ilçede bulunan okulları, camileri, berberleri, kuaförleri, cemevlerini, minibüs hatlarını, emniyet araçlarını, kültür merkezlerini, cadde ve sokakları, meydanları, eczaneleri, spor salonlarını ve halkın yoğun olduğu alanları dezenfekte etmeye devam ediyor. Kent meydanı düzenli olarak yıkanıyor, evinde tek başına yaşayan yaşlılara iftarlık sıcak yemek götürülüyor. Tedbirler kapsamında ilçede düzenli olarak gerçekleştirilen kültür etkinlikleri ertelendi, belediye bünyesinde bulunan gençlik merkezleri online eğitime geçti. Sultanbeyli Belediyesi, Kaymakamlık ve STK işbirliğiyle yaklaşık 56 bin aileye yardım ulaştırdı. 20 bin aileye belediye erzak kolisi dağıtırken, 27 bin aileye de devlet tarafından nakit yardım yapıldı.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.