HABER DETAYI

11 Şubat 2019 11:35

Sultanbeyli Tanzim Satış Noktası Nerede Olacak

Sultanbeyli Tanzim Satış Noktası Nerede Olacak

Ankara ve İstanbul’da tanzim satış noktaları belli oldu.  Alışverişler bugün başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için hayata geçirilen tanzim satış sisteminin uygulanacağı noktaları açıkladı.
.
İLK TANZİM SATIŞ NOKTASI DÜN AÇILDI
Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için İBB tarafından 50 ayrı noktada hizmet verecek olan üreticiden tüketiciye doğrudan sebze satış noktası, Fatih’te Aksaray Meydanı’nda hayata geçirildi. Sebze ve meyve satışına yarın başlanacağı öğrenildi.
.
TARLADAN TOPLANAN ÜRÜNÜN FİYATI YANSITILACAK
Tanzim satış noktasına ilişkin açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, “Enflasyonla Topyekün Mücadele adına Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz İstanbul’un 50 noktasında büyük çadırlarda, vatandaşlarımıza sebze noktasında satışlarımızı gerçekleştireceğiz. Bizler bunları gerçekleştirirken, tarladan toplanan ürünün fiyatı aynen İstanbul’daki vatandaşlarımıza yansıtılması adına çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, belediyelerin sebze-meyve tanzim satışı yapacağı mağazalarının İstanbul ve Ankara’da açılacağının müjdesini vermesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 34 ilçede 50 noktada “halk sebze” tanzim satış noktası kurmaya başladı. Gaziosmanpaşa’da kurulan mobil tanzim satış noktasında ise meyve sebze satışı gerçekleşti. Sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla hayata geçirilecek tanzim satış çadırlarında sadece sebze ve meyve satılacak. İstanbul’daki bu çadırlarda patates, soğan, ıspanak, domates, salatalık, biber, patlıcan olmak üzere 7 ürünün satışı başladı. Bu sebzelerde üretici fiyatları geçerli olacak. İstanbul’daki tanzim satış bölgelerine ürünler, tarladaki üreticiden ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nden gelecek. Adalar, Şile, Arnavutköy, Silivri, Çatalca’da üretim yapıldığı için bu ilçelerde satış noktaları kurulmayacak. İlk etapta Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri tarafından uygulanmaya başlanacak tanzimlerde fiyatında regülasyona ihtiyaç duyulan sebze meyvelere öncelik verilecek.
.
Buna göre Sultanbeyli‘de ucuz meyve-sebze satışı yapacak olan ve mobil manav olarak nitelendirilen tanzim satış noktası Sultanbeyli Merkez Meydan’da yer alacak.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.