HABER DETAYI

28 Kasım 2018 15:28

Sultanbeyli Pazarlığa Kurban Edildi mi?

Sultanbeyli Pazarlığa Kurban Edildi mi?

Bu günkü son görüşmede kulislere yansıyan bilgilere göre, Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul adaylığı için bazı talepleri oldu. Binali Yıldırım’ın taleplerinin karşılanması üzerine Yıldırım’ın İstanbul’a aday olması konusunda ikna edildiği öğrenildi.
.
Yıldırım’ın, birlikte çalışacağı ekip, seçime beraber hazırlanacağı bazı İlçe Adaylarının ve seçim sonrasında muhatap olacağı AK Parti İstanbul İl Başkanının, Ve de seçilmesi halinde üstleneceği Büyükşehir Belediye başkanlığı görevinde, Bakanlarla olacak ilişkilerine yönelik bazı kaygıları ve beklentileri olduğu, bu konularla ilgili kendisine güvence verildiği, aynı zamanda İlçe başkan adaylarının isimleri konusunda da müzakereler yürütüldüğü belirtildi. Sonuç olarak, Yıldırım’ı ikna etmeye yönelik bazı adımlar atıldı.
.
ŞİMDİ SORUYORUZ!
Sultanbeyli bu pazarlığa kurban edildi mi?
.
Önceki gün de, basına yansıyan şekliyle, Binali Bey’in Sultanbeyli’de akrabasının aday olması için bastırdığı, akrabasının ise başarısız olduğunun söylenmesi üzerine adaylığını pazarlık konusu yaptığı ulusal basına yansımıştı. Bugün Erdoğan ile görüşen Binali Yıldırım’ın, İstanbul’dan adaylığının kesinleştiği ve anlaşıldığı söyleniyor.
.
Bu sebeple Sultanbeyli’de büyük bir infial var!
Sultanbeyli’nin böyle bir pazarlığa kurban gitmesi ihtimali Sultanbeyli’de ciddi bir şekilde tepkiyle karşılanıyor. Dün CNN Türk’te, Berhan Şimşek’in de ifade ettiği gibi, Binali Yıldırım’ın, Sultanbeyli’de Erzincanlı birinin veya onun işaret ettiği birinin adaylığının devam etmesi koşulunu öne sürmesi Sultanbeyli’de ciddi tepki topladı.
.
Ve Sultanbeyli halkı şimdi ısrarla tekrar şu soruyu soruyor?
Sultanbeyli bu pazarlığa kurban edildi mi?

.

Kaynak: Gerçek Vizyon


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.