HABER DETAYI

9 Ağustos 2018 11:52

Sultanbeyli Merkez Yeşeriyor

Sultanbeyli Merkez Yeşeriyor

Sultanbeyli Belediyesi, yeni çalışmalarla ilçenin çehresini değiştiriyor. Sultanbeyli Merkez Meydanı’nın yeni bir görünüme kavuşması için çalışmalar sürüyor.
.
İstanbul genelinde adeta “yeşillendirme” seferberliği başlatıldı. Son günlerde ilçe belediyelerinin peyzaj düzenlemeleri dikkat çekiyor. İstanbul’da özellikle halkın hoş vakit geçirebileceği ve yorgunluk atabileceği yeni mesire alanları, heyecanla bekleniyor.
.
Sultanbeyli Belediyesi de, peyzaj çalışmalarına hız verdi. Kısa süre önce açılışı yapılan Aydos Sosyal Tesisleri Mesire Alanı, halkı adeta ormanla buluşturdu. Ayrıca, Sultanbeyli sakinlerinin yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklar, peyzaj çalışmaları ile ‘yeşillendiriliyor’.
.
Sultanbeyli Belediyesi, şimdi de kent meydanını ağaçlandırıyor. Çalışma kapsamında kent meydanın iki farklı yeşil alan oluşturulacak. Ayrıca bu alanlar aydınlatılacak, çim dikimi yapılacak.
.
Kent meydanındaki çalışmalarının kısa sürede tamamlanarak önümüzdeki hafta kullanıma açılacağı bildirildi. Belediye yetkilileri, ilçedeki yeşillendirme çalışmalarının çeşitlendirilerek devam edeceğini belirtti.
.
Kaynak: Sultanbeyli Kent Meydanı


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.