HABER DETAYI

2 Haziran 2020 15:19

Sultanbeyli Kaymakamlığı Büyüklerimizin Hizmetinde

Sultanbeyli Kaymakamlığı Büyüklerimizin Hizmetinde

Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Darülaceze Vakfı işbirliğinde hayata geçirilen “Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor ProjesiSultanbeyli’de ikamet eden, gerek süreğen bir hastalıktan, gerek yoksulluktan ötürü sosyal ve ekonomik zorluk içerisinde yaşamını sürdüren, kimsesi olmayan ya da yakınlarının bakmak istemediği 65 yaş üstü yaşlılarımızın sosyal ve kültürel faaliyetlerle hatırlandıklarını, yalnız olmadıklarını hissettirmek ve toplum içindeki konumlarını iyileştirmek amacıyla 2018 yılından itibaren uygulanan bir projedir.
.
Proje kapsamında Sultanbeyli’de yaşayan yüzlerce yaşlımıza İstanbul’un tarihi, kültürel ve dini mekânlarını gezdirdik, yemek ikramında bulunduk, yaşlılarımız için sohbet programları düzenledik, yaşlılarımıza kıyafet yardımında bulunduk.
.
Covid 19 salgının başlamasıyla birlikte gezilerimizi erteleyerek proje bütçesiyle ilçemizdeki 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan yüzlerce vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek gıda ve hijyen seti yardımında bulunduk.
.
Sultanbeyli Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 30-31 Mayıs 2020 tarihlerinde de onlarca evi ziyaret ederek kuru gıda, kahvaltılık, sebze-meyve ve hijyen seti dağıtımı gerçekleştirdi.
.
Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY, Sultanbeyli Kaymakamlığı olarak Darülaceze Vakfı’nın destekleriyle içerisinde kuru gıda, kahvaltılık, sebze-meyve olan “gıda paketleri” ile içerisinde kolonya, sabun, kâğıt havlu, şampuan, sabun, deterjan bulunan “hijyen seti” hazırladıklarını ve Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor Projesi kapsamında bugüne kadar 135.000 ₺ bütçeyle 500 haneye hijyen kiti ve 200 haneye gıda yardımı dağıttıklarını belirtti.
.
Normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde kontrollü sosyal hayat kapsamında tedbirleri sıkı tuttuklarını belirten Kaymakam KUBİLAY “Bu salgını kişisel temizliğimize ve çevresel temizliğe dikkat ederek yenebiliriz. Hep birlikte Devletimizin aldığı tedbirlere sıkı bir şekilde uyarsak bu salgını en az hasarla atlatabilir ve eski günlerimize daha hızlı bir şekilde dönebiliriz.” dedi.
.
Kaymakam KUBİLAY açıklamasının devamında “Sosyal Devlet olmanın bilinciyle ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç büyüklerimizin her zaman hizmetindeyiz. Devletimizin şefkat elini, kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlılarımıza hissettirmeye devam edeceğiz. Desteklerinden dolayı İstanbul Valimiz Ali YERLİKAYA’ya ve Darülaceze Vakfına teşekkür ediyorum.” dedi.

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Kaymakamlığı
0216 398 76 66 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.