HABER DETAYI

18 Şubat 2017 20:17

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Karantina Altına Alındı

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Karantina Altına Alındı

Suriyeli bir hastanın kimyasal zehirlenme şüphesi nedeniyle geldiği hastane karantinaya alındı. Hasta, özel bir sağlık ekibiyle tam teşekküllü bir hastaneye sevk edilirken, hastanenin 2,5 saat kapatılan acil servisi bölümü incelemelerin ardından yeniden hizmete açıldı.

.

Olay, İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre, kusma ve halsizlik şikâyeti ile hastaneye gelen Suriyeli bir vatandaşa yapılan tahlillerden sonra kimyasal zehirlenme teşhisi konuldu.

.

Bunun üzerine hastane karantinaya alınırken, olay yerine UMKE (Ulusal Medikal Kurtama Ekipleri) geldi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, hastaneyi karantina altına alarak, acil servisi bölümünü kapattı. Acil servis önüne şerit çekilirken, hastane çalışanları ve vatandaşların maske taktığı görüldü.

.

Bir süre hastanede bekletilen hasta özel bir sağlık ekibi ile tedavi edilmek üzere tam teşekküllü başka bir hastaneye sevk edilirken, hastanenin yaklaşık 2,5 saat kapatılan acil servis bölümü yeniden normal çalışma sistemine döndü.

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Devlet Hastanesi
0216 564 24 00 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.