HABER DETAYI

21 Ağustos 2019 11:35

Sultanbeyli Belediyesi’nden Tadilat İddialarına Yanıt Geldi

Sultanbeyli Belediyesi’nden Tadilat İddialarına Yanıt Geldi

Sultanbeyli Belediyesi, AYDOS SOSYAL Tesisleri ile ilgili kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik olarak bazı basın yayın organlarında yayınlanan maksatlı haberler nedeniyle bir açıklama yaptı.
.
Sultanbeyli Belediye Başkanlığınca yapılan açıklama şu şekilde:
“KAMUOYUNA DUYURU
CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın asılsız, mesnetsiz ithamlannı içeren ve bugün bazı haber sitelerinde de yer alan Aydos Sosyal Tesisi‘nin tadilatıyla ilgili iddialar tamamen gerçek dışı ve maksatlıdır. Haber başlığı ve içeriğinde iddia edilen rakamların gerçek verilerle ilgisinin olmaması ve negatif algı oluşturmaya dönük hazırlanması nedeniyle bu açıklamaya gerek görülmüştür.
.
Aydos Tesis’i 04.11.2010 tarihinde, Devlet İhale Kanunu mevzuatına uygun olarak, boş arazi şeklinde ve açık ihale yöntemiyle ihale edilmiştir. Tesis; 10.10.2017 tarihinde ihale sözleşmesi bittiği için, firma tarafından yaptırılmış olan bina ve taşınmazlarla birlikte, belediyemiz tarafından bedelsiz olarak devralınmıştır.
.
Tesisin devir alınmasından sonra halkımıza daha kapsamlı ve nitelikli hizmet verilebilmesi amacıyla kapasite artırımı ve yenileme çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışmalar kapsamında bakım, onarım, yazılım, demirbaş, mescid ve self servis büfeleriyle ilgili tüm satın almalar 1.762.726 TL bedelle ve ihale mevzuatına uygun olarak yapılmıştır. Böylece; 78 dönüm alanıyla sosyal tesis hüviyeti kazanarak, çocuk oyun alanı ve mesire alanıyla birlikte günlük ortalama 2.130 vatandaşımıza hizmet verir hale gelen tesisimiz Sultanbeyli‘nin ve Anadolu Yakası’nın gözde mekanları arasında yerini almıştır.
.
Son günlerde; belediyemizin başarılı çalışmalarını gölgelemeye dönük, hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan maksatlı iddialarla kurumumuzu hedef alan paylaşımlarla ilgili hukuki süreçler başlatılmıştır.
.
Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.
Sultanbeyli Belediyesi”

Basında Yer Alan Haberler Şu Şekildeydi:

Sultanbeyli Belediyesi’nin 8 Milyonluk Tadilat Yaptığı İddiası Meclise Taşındı

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Belediye Başkanlığı
0216 564 13 00 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.