HABER DETAYI

8 Eylül 2021 11:59

Su Tesisatı Yenileme/Değişimi İşlemi Nasıl Yapılır

Su Tesisatı Yenileme/Değişimi İşlemi Nasıl Yapılır

Her binanın temel altyapısını oluşturan önemli faktörlerden birisi de su tesisatıdır.
.
inanın henüz yapım aşaması sürecinde su tesisatı döşemesi gerçekleştirilir. Su tesisatı kapsamında temiz su ve pis su yani atık su tesisatı bağlantıları tamamlanmaktadır. Duvar içerisinde kalacak unsurlar olmaları nedeni ile mümkün olduğunca uzun ömürlü olan kaliteli su tesisatı unsurları kullanılmaktadır. Ancak her ne kadar kaliteli olursa olsun su tesisatında kullanılan borular ve ek parçaları zaman içerisinde aşınmaya maruz kalır. Su basıncı, su içerisindeki yabancı cisimler ve çevresel faktörler boruların aşınmasına neden olur. Bunun sonucunda suyun kirlenmesine neden olabilecek çürüme ve paslanma ile birlikte delinme sorunları gözlemlenebilir. Böyle bir durumda su tesisatçısı tarafından evde su tesisatı yenileme işleminin gerçekleştirilmesi gerekebilir.
.

Su Tesisatı Değişimi Nasıl Yapılır?

Su tesisatı yenileme işlemlerinin büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir. Yenileme işlemi için öncelikle eskimiş olan su tesisatı parçalarının duvardan sökülmesi gerekir. Bunun için su tesisatı boyunca duvarın kırılması gerekir. Kırılan duvardan sökülen su boruları yerine orijinal ve kaliteli olan uzun ömre sahip yenileri takılır. Bu kapsamda uzman su tesisatçısı personellerimiz tarafından su boruları bağlantı noktaları sızdırmazlık özelliğine sahip olacak biçimde birbirlerine bağlanır. Tüm bu işlemler hızlı ve yüksek kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirilir. Bu şekilde su tesisatının kısa süre içerisinde su kaçağı vb. sorunlara yol açmasının önüne geçilebilmektedir.
.

Su Tesisatı Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su tesisatı yenileme işlemlerinin profesyonel ve kurumsal su tesisatı firması tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle de su tesisatının zaman içerisinde tekrar tekrar sorunlar ortaya çıkarmasının önüne geçilebilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle de sıhhi tesisat uygulamalarında geri dönüşümün oldukça ciddi maliyetlere yol açabileceği asla unutulmamalıdır. Bunun için su tesisatının değişimi noktasında gelişmiş teknolojinin ve yüksek kalite standartlarına sahip olan ekipmanların kullanımının gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunmaktadır. Su tesisatçısı tarafından su tesisatı yenileme işlemleri yüksek kalite standartlarına uygun olarak ve uzun ömürlü kullanım güvencesi ile sunulmaktadır. Bu şekilde her mekandaki su tesisatının son derece kaliteli bir kullanım standardına sahip olabilmesi sağlanmaktadır.
.

Sultanbeyli Sami Tesisat İle Sudan Sebepleri Sorun Etmeyin

Sultanbeyli’de hizmet vermeye başlayan Sami Tesisat, 12 yıllık tecrübesini artık sizlerle buluşturuyor. Evinizdeki su kaçaklarını, tıkanan pimaşlarınızı kırmadan dökmeden açan ve onaran Sami Tesisat, kış gelmeden makine ile Petek temizliği ve kombi bakımı konusunda da hizmet veriyor. Ayrıca bu hizmetleri size artık yüzde 30 daha indirimli olarak getiriyor. Evinizi Sami Tesisat’a emanet edin, sudan sebepleri sorun etmeyin!
.
Bilgi ve İletişim İçin Tıklayınız…


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.