HABER DETAYI

30 Kasım 2023 10:13

Prof. Dr. Halil İnalcık Kütüphanesi Hizmete Sunuldu

Prof. Dr. Halil İnalcık Kütüphanesi Hizmete Sunuldu

Sultanbeyli Belediyesi, tarihi miras Aydos Kalesi’nde yer alan Prof. Dr. Halil İnalcık Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.
.
Sultanbeyli Belediyesi kalıcı yatırımlarına devam ediyor. Yarınlara miras kalacak birçok projeyi daha hayata geçiren belediye, şimdi de İstanbul’un Fethi’nin Aydos Kalesi’nden başladığını ifade eden Tarihçilerin Kutbu Prof. Dr. Halil İnalcık’ın adını kütüphaneye verdi. Açılış programında konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Prof. Dr. Halil İnalcık Hocamız, ömrünü ilmi çalışmalara adadı. Yayınladığı eserler hala bir arşiv olarak kullanılıyor. Gerek Osmanlı tarihi gerekse dünya tarihi açısından mutlak bir otorite olarak kabul edilen hocamız, Aydos Kalemizle de yakından ilgilenmişti. İstanbul’un Fethi’nin başladığı yer olarak Aydos Kalemizi ifade etmişti. Bizler de onun aziz hatırasını yaşatmak için açılışını yaptığımız bu yeni kütüphanemize hocamızın adını verdik. Prof. Dr. Halil İnalcık Kütüphanemiz tüm kitap dostlarına hayırlı olsun.” dedi.
.
Sultanbeyli’nin bir kültür şehri olma yolunda büyük bir ivme kazandığını ifade eden Sultanbeyli İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, kütüphaneyi ilçenin hizmetine sunan Başkan Keskin’e teşekkür etti.

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Belediye Başkanlığı
0216 564 13 00 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.