HABER DETAYI

24 Ocak 2020 15:02

Minik Dostlarımız Barınaklarına Kavuştu

Minik Dostlarımız Barınaklarına Kavuştu

Sultanbeyli’de sokak hayvanları için çalışmalar sürdürülmeye devam ediliyor. Bir süre önce Sultanbeyli Belediyesi tarafından oluşturulan Hayvanseverler Platformu ile ilçenin belli noktalarına sokak hayvanları için beslenme istasyonları oluşturulmuştu.
.
Bugün de minik dostlar üşümesin diye onlara özel olarak yapılan kulübeler yerleştirildi. Birçok hayvanseverin bir araya geldiği programa katılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin sokak hayvanları için birçok çalışma yaptıklarının altını çizdi. Çevre Gönüllüleri Platformu’nu kurduklarını ardından Hayvanseverler Platformu’nu oluşturduklarını vurgulayan Başkan Keskin, “Bugün bazı noktalara minik dostlarımız için oluşturduğumuz barınaklarını bırakacağız. Barınakların oluşturulmasında emeği olan AK Parti İlçe Başkanımız Ali Tombaş’a, ilçe yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyelerimize teşekkür ederim.” dedi.
.
Dünyaya gelen her canlının yaşamaya hakkı olduğuna vurgu yapan Başkan Keskin, “Göstermelik programlar yerine sürdürülebilir programlar yapmak bizim en büyük amacımızdı. Hayvanseverler Platformumuzu kurduktan sonra minik dostlarımız için çeşitli faaliyetler yürüttük. Bunları da artırarak devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
.
Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay da yaptığı konuşmada özellikle çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması gerektiğine dikkat çekti. Sultanbeyli’de bu anlamda güzel çalışmalar yapıldığını söyleyen Kaymakam Kubilay, Başkan Keskin’e emekleri için teşekkür etti.
.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin hayvanseverlerle beraber barınakları yerleştirdi.

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Belediye Başkanlığı
0216 564 13 00 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.