HABER DETAYI

22 Şubat 2018 09:08

Kaymakam KUBİLAY Sultanbeyli’de Okuma Yazma Seferberliği Başlattı

Kaymakam KUBİLAY Sultanbeyli’de Okuma Yazma Seferberliği Başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN öncülüğünde ATV’de yayınlanan ”Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında başlatılan okuma yazma seferberliği tüm yurtta büyük ses getirdi.
.
Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY Sultanbeyli İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde açılan okuma yazma kursunu ziyaret etti ve Sultanbeyli’deki okuma yazma seferberliği burada yapılan programla başlatılmış oldu.
.
Okuma yazma seferberliğinin ilçe genelinde yaygınlaştırılması için düzenlenen program Atv kanalında Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 14.02.2018 tarihinde yayınlandı.
.
Kaymakam Metin KUBİLAY programda yaptığı konuşmada “Okuma yazma seferberliğini başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza, saygıdeğer hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Müge ANLI hanımefendiye de bu kampanyaya vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Sultanbeyli ilçesi olarak okuma yazma seferberliğini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve okullarımızla birlikte koordinasyon içinde gerçekleştiriyoruz. 2017 yılı içerisinde Sultanbeyli’de 28 kurs açtık bu kurslara 450 vatandaşımız katıldı, kurslara katılan 158 vatandaşımız okuryazar sertifikası aldı. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan okuma yazma seferberliğine vatandaşlarımızın ilgisi yoğun. Okuma yazma seferberliğin başlatıldığı ilk günden bu güne kadar toplam 343 vatandaşımız kurslara katılmak için başvuruda bulundu. Kayıtlar 19 Şubata kadar devam edecek, dersler ise 5 Martta başlayacak. Tüm vatandaşlarımız okuryazar hale gelinceye kadar, son kişiye ulaşıncaya kadar bu çalışmaları yürüteceğiz.” dedi.
.
Okuma yazma kursuna başvuran vatandaşlarımıza karanfil dağıtan ve tebrik eden Kaymakam Metin KUBİLAY daha sonra ilk dersi dinlemek için sınıfa geçti.

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Kaymakamlığı
0216 398 76 66 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.