HABER DETAYI

20 Eylül 2018 11:20

İHH Sultanbeyli’den İdlib’e 2 Tır Gıda Yardımı Yola Çıkıyor

İHH Sultanbeyli’den İdlib’e 2 Tır Gıda Yardımı Yola Çıkıyor

İHH Sultanbeyli organizasyonunda Suriye’nin İdlib kentinde mağdur, ihtiyaç sahipleri için toplanan 2 Tır Un ve acil ihtiyaç kolisi 20 Eylül Perşembe günü Öğle namazından sonra dualarla yola çıkıyor.
.
İHH Sultanbeyli Temsilciliği Başkanı Mehmet Ali Kemal, “Katliam korkusu yaşayan komşumuz Suriye’nin kenti İdlib için seferber olduk. Kısa zaman içinde 2 TIR un ve ihtiyaç kolisi hazırladık. Sultanbeyli’nin iyilikseverliğinin göstergesi olan bu yardım TIR’larını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olmanın gururunu yaşıyoruz. İHH her zaman mazlumun, ihtiyaç sahibinin, öksüz ve yetimin yanında oldu, yanında olmaya devam ediyor. Bu yardım TIR’ları da yardımsever Sultanbeyli’mizin nişanesi olsun. Bu yardım TIR’larından birisinin adını İlçemizin şehitlerinden olan Jandarma Üsteğmen Rahim Çelik adını verdik. Bundan sonra gidecek olan yardım TIR’larına da diğer ilçemizdeki diğer şehitlerimizin isimlerini vereceğiz. Bu acil seferberliğe katkıda bulunan tüm hayır sahiplerine teşekkürlerimi sunuyorum. Allah razı olsun.” dedi.

.

Yardım TIR’larının ne zaman ulaşacağı ve İdlib’teki ihtiyaç sahibi İnsanlara nasıl dağıtılacağını sorulan Başkan Mehmet Ali Kemal “Söz konusu yardımlarımız, İdlib sınırında bulunan tampon bölgelerde bulunan fırınlara ve yardım merkezlerine gönderiliyor. Buralar güvenli bölge, inşallah yardımımız 2 gün sonra ulaşacak.” dedi.

.

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli İHH Temsilciliği
0216 970 00 72 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.