HABER DETAYI

24 Kasım 2021 21:49

İETT Yetersiz Kalınca Sultanbeyli’de Servis Araçları Seferber Edildi

İETT Yetersiz Kalınca Sultanbeyli’de Servis Araçları Seferber Edildi

Sultanbeyli’de İETT yetersizliği artık çıkmaza girdi. Sultanbeyli Belediyesi de İETT’nin ek sefer koymaması üzerine ilçe içi ulaşımı rahatlatmak ve öğrencilere hizmet etmek amacıyla ücretsiz servis uygulaması başlattı.
.
İETT öğrencilere çare bulamadı. Zaten yetersiz olan Sultanbeyli ulaşımı öğrenciler için çileye döndü. Sultanbeyli Belediyesi de konuyu her defasında İBB yetkililerine aktarmasına rağmen bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi maalesef çözüm üretmedi. Vatandaşları ve öğrencileri de mağdur etmek istemeyen Sultanbeyli Belediyesi de çareyi okul bölgelerine ücretsiz servis koymakta buldu.
.
45 Kişilik Otobüsler Öğrencilere Ücretsiz Hizmet Edecek
Sabah saatlerinde hizmet edecek olan ücretsiz öğrenci servisleri 45 kişilik oturma kapasitesine sahip. İlk araç Bosna Bulvarı ile Fatih Bulvarı kesişiminde bulunan (Çiftlik Köprüsü) Belediye sapağı durağından 7.50’de kalkacak. Ardından 8.30’da ikinci araç hareket edecek ve sırasıyla Kubbe Caddesi üzerinden Selçukhan’a bağlanacak. Sonrasında Paşaköy Caddesi üzerinden Karadeniz Caddesi ve Özgürlük Caddesi üzerinde seyredecek. Basra ve Mimar Sinan Caddeleri üzerinde bulunan okulların güzergâhıyla ulaşım son bulacak.
.
Haber: Emirhan Gökdemir


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.