HABER DETAYI

30 Eylül 2019 16:57

HDP Sultanbeyli Teşkilatı da PKK Kayıt Bürosu Gibi Çalışmış

HDP Sultanbeyli Teşkilatı da PKK Kayıt Bürosu Gibi Çalışmış

Evlatları terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP aracılığı ile dağa kaçırılan ailelerin HDP il binası önündeki haklı eylemi sürerken, yakın zamanda örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin ifadeleri HDP-PKK arasındaki kirli ilişkiyi bir kez daha gözler önüne serdi. Terör örgütünün kayıt bürosu gibi çalışan HDP’nin birçok genci kandırarak dağa götürdüğü örgütten kaçan teröristler tarafından da itiraf edildi.
.
Diyarbakır annelerinin çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi sürerken, yakın zamanda terör örgütü PKK/KCK’dan kaçan veya yakalanan teröristlerin ifadeleri, HDP ile PKK arasındaki ilişkiyi ortaya koydu.
.
Terör örgütü PKK’nın faaliyetlerini devam ettirmede en önemli kaynağı “insan” olarak gördüğü biliniyor. HDP’nin de bu kaynağa ulaşmada ve kırsala katılıma ikna etmede gerekli ideolojik ortamın hazırlanmasına ilişkin rolü, teröristlerin ifadeleriyle ortaya çıktı.
.
“HDP’de Çalışan Bir Teröristle İletişime Geçmemi İstediler”
Güvenlik güçlerince 2017’de yakalanan “V.R.” kod adlı terörist E.K, ifadesinde, HDP’nin İstanbul Sultanbeyli‘deki ilçe binasına giderek örgüte katılmak istediğini söylediğini, buradaki partililerin yönlendirmesiyle Sarıgazi’deki bir eve gittiğini anlattı. Bu evde teröristlerin kendisine, HDP Diyarbakır il binasında çalışan bir teröristle iletişime geçmesini istediklerini anlatan E.K, “Diyarbakır’a geldikten sonra burada bir hafta bekletildim. Örgüte yeni katılan dört kişiyle Şırnak’ın Cizre ilçesine gönderildim. Burada bir terörist bizi karşıladı ve sınırı geçerek Suriye’ye götürüldük.” ifadesini kullandı.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.