HABER DETAYI

21 Ocak 2023 12:00

Ev Sahibinin Aracını Kardeşine Kundaklattı

Ev Sahibinin Aracını Kardeşine Kundaklattı

Sultangazi Battalgazi Mahallesi‘nde geçen 13 Ocak’ta meydana gelen olayda iddiaya göre, F.E.D. bir süredir oturduğu evden ev sahibinin zoruyla çıkartıldı. Bu duruma sinirlenen F.E.D. ev sahibinden intikam almak için kardeşi K.D. (26)’den ev sahibinin oğlu M.A.’ya ait aracı yakmasını istedi. Motosikletle M.A’nın aracının bulunduğu alana gelen K.D park halindeki aracı yakarak olay yerinden uzaklaştı.
.
Olayın ardından çevredeki kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri, kundaklamayı gerçekleştiren kişinin K.D. olduğunu belirleyerek operasyon düzenledi. 19 Ocak’ta yapılan operasyonlarda K.D ile ağabeyi F.E.D yakalanarak gözaltına alınırken yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, 17 adet fişek ve 0,8 gram metanfetamin maddesi ele geçirildi.
.
Kundaklama olayında kullanılan motosikletin tespitine yönelik yapılan çalışmada ise Hamidiye mahallesinde bulunan bir motosiklet tamircisine yapılan operasyonda, olayı gerçekleştiren K.D.’nin kardeşi K.D.(32) ve K.K. gözaltına alındı. Ekipler olayda kullanılan motosikleti ise parçalara ayrılmış halde buldu Konu ile ilgili yakalanan K.D. (32) ve K.K. “Resmi Belgede Sahtecilik”, “Görevli Memura Mukavemet” suçlarından sevk edildikleri adli makamlarca serbest bırakılırken, “Nitelikli Mala Zarar Verme” suçlarından yakalanan F.E.D. hakkında da adli kontrol hükümleri uygulandı. Kundaklamayı gerçekleştiren K.D. ise tutuklandı.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.