HABER DETAYI

18 Aralık 2018 16:05

Diyanet İşleri Başkanından Sultanbeyli Merkez Kur’an Kursuna Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanından Sultanbeyli Merkez Kur’an Kursuna Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu ile birlikte İlçemiz Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.
.
Öğrencilere, Kur’an-ı Kerim’in ve hafızlığın önemini anlatan Başkan Erbaş, Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nda yaptığı konuşmasında, hafızlık eğitiminin dünyadaki en hayırlı işlerden biri olduğunu söyledi.
.
Başkan Erbaş, öğrencilerden hafızlıklarını tamamladıktan sonra büyük hedefler koyarak kendilerini geliştirmelerini isteyerek “Sizler buradan mezun olacaksınız. Okuyabildiğiniz en son noktaya kadar ilminizi geliştirecek, belki burada, belki başka yerlerde hoca olacaksınız. Hedefiniz, idealiniz büyük olacak. Hedefinizi ne kadar büyük tutarsanız o hedefe giden yollar sizin için kolaylaşır” dedi.

.

Allah rızası için ilim tahsil etmenin önemine işaret eden Başkan Erbaş, şöyle konuştu:
“Kiminiz Ulum-i İslamiyeyi öğretecek. Kiminiz öğretmen, kiminiz imam, kiminiz müftü, kiminiz ilahiyat fakültelerinde ya da başka fakültelerde akademisyen olacaksınız, ilmin hepsi mukaddes hepsi önemli. Yeter ki ilmi Allah rızası için tahsil edelim. Gönlüm ister ki bütün hafızlar, din hizmetinde devam etsin. Mihraplarda, minberlerde olsun. Ama içinizden hafız bir doktor, mühendis, avukat da çıkabilir. Yeter ki niyetimiz Allah rızası olsun, samimi olalım.” Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin amacının onu anlamak ve yaşamak olduğunu ve dünyada bilginin, hikmetin, ilmin, irfanın hakim olduğu dönemlerde insanlığın en huzurlu zamanlarını yaşadığını da kaydeden Erbaş, “Allah rızası için kullanıldığı sürece ilmin, irfanın, bilginin hikmetin olduğu yerde kötülük olmaz, zulüm olmaz. Bizim amacımız da ilmi Allah yolunda, insanlığın hizmetinde kullanmaktır.” ifadelerini kullandı.
.
270 öğrencimizin hafızlık, Arapça ve meslekî eğitim aldığı kursumuzu ziyâretleri hatıra fotoğraflarının alınmasından sonra son buldu.

Haberle İlgili Kurum/Firma

Sultanbeyli Merkez Kuran Kursu
0216 419 1214 Firmaya Git
Web Tasarım

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.