HABER DETAYI

24 Haziran 2019 08:58

23 Haziran Seçimleri Sultanbeyli Sonuçları

23 Haziran Seçimleri Sultanbeyli Sonuçları

23 Haziran oy oranlarını belirlemek üzere sandık başına giden seçmenler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tercihlerini belirlediler. İşte Sultanbeyli seçim sonuçları ile ilgili detaylar ve İstanbul oy oranları…
.
İstanbul Sultanbeyli seçim sonuçları 21 adayın yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde oy oranlarını belirleyen ilçelerden oldu. 17 bağımsız adayın ve 4 partili adayın yer aldığı seçimlerde seçmenlere tek zarf ve tek oy pusulası verildi.
.
Sultanbeyli oy oranları ile ilgili detayları merak eden seçmenler ise sonuçlara İBB seçimlerine özel olarak hazırlanan “seçim 2019” sayfası üzerinden ulaştı.
.
31 bin 186 sandığın kurulduğu 39 ilçede seçmenler sandık başına gitti. Oy verme işlemleri saat 08:00’de başladı ve saat 17:00’de sona erdi. Oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte sandıklar açıldı ve kesin olmayan sonuçlar belli oldu.
.
Sultanbeyli seçim sonuçları için yarışan adayların elde ettikleri oranlar il genelindeki genel tabloyu da etkiledi. İstanbul Sultanbeyli oy oranları ile ilgili tüm detaylar, elde edilen oy oranları, ayrıntılı analizler ve önceki seçimlerde elde edilen sonuçlar hızlı ve anlaşılabilir bir şekilde seçim 2019 sayfasında yerini aldı.
.

SULTANBEYLİ OY ORANLARI

Cumhur İttifakı: 65.83% (BİNALİ YILDIRIM)
Millet İttifakı: 32.89% (EKREM İMAMOĞLU)
Saadet Partisi: 0.79% (NECDET GÖKÇINAR)
Diğer: 0.49%


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.