HABER DETAYI

17 Eylül 2018 10:10

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı kutlama programı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda gerçekleşen programa katıldı.
.
Sultanbeyli Belediyesi Başkanı Hüseyin Keskin 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın hayırlı olmasını dileyerek, “Ülkemizin yarınlara umutla bakması, medeniyetimizin ilelebet dünya üzerinde varlığını sürdürmesi, bu toprakların mazlumlara ümit olmaya devam etmesinin yegâne temeli eğitimden geçer. Öğretim kişinin her zaman diliminde başarabileceği bir unsur olsa da eğitim ancak ve ancak genç yaşlardan başlar. Aileyle başlayan eğitim, okul sıralarında öğretmenlerimizin nefesini tüketerek sağladığı en kıymetli hazinelerin başında gelir. İşte eğitimini tamamlamış, ülkemizin yerli ve milli tarihiyle barışık genç bir nesil bu coğrafyayı kalkındıracak en temel koşuldur. Eğitim sadece teknolojiyle, son model materyallerle sağlanacak bir şey olmadığı gibi, sınıfların tahtalarından ya da kitaplardan öğrenilecek bir şey de değildir. Eğitimin en önemli maddesi gelecek nesillerimize vizyon kazandırmak ve onların önünü açacak doğru hamleleri hayata geçirebilmektir. Biz de çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyor, üzerimize düşen vazife neyse yapmaya gayret ediyoruz.” şeklinde konuştu.
.
Sultanbeyli Belediyesi olarak en önem verdikleri konunun başında eğitimin geldiğini ifade eden Başkan Keskin, “Eğitim denince bizim için akan sular duruyor, gençlerimizi yarınlara nasıl hazırlarız diye çalışma arkadaşlarımızla, Kaymakamlığımızla kafa yoruyoruz. İlçemizde başlattığımız eğitim seferberliğimizle bir çocuğumuzun dahi eğitimden mahrum kalmamasını amaçlayarak maddi durumu yerinde olmayan öğrencilerimize imkân sağlıyor, okulundan çeşitli sebeplerle ayrı kalmış öğrencilerimizi tekrar ait oldukları sıralarına döndürmeye çalışıyoruz. Ülke olarak, ekonomisi güçlü, toplumsal yapısı sağlam ve demokrasisi gelişmiş bir devlet olmanın gerekliliğinin eğitimden geçtiğini biliyoruz. Bu noktada sizlerden istirhamım ülkemizin medeniyetini, yerli ve milli tarihini, geleneğini, göreneğini ve coğrafyamızdan çıkan kıymetli fikir ve bilim adamlarının hayatını iyi öğrenmenizdir. Unutmayın; sizlere güveniyoruz, ne olursa olsun sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz.” açıklamalarında bulundu.
.
Programda konuşan Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ise, “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı hayırlı olsun. Tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Milli Eğitim Bakanımız Ziya Hoca’nın selamlarını size iletiyorum. Sultanbeyli’de yeni eğitim öğretim yılına hazırız.” diye konuştu.
.
Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay da 2018-2019 Eğitim – Öğretim Yılı’nı kutlayarak Sultanbeyli’de eğitime destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Eğitimle ilgili her çalışmada desteklerini esirgemeyen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e de teşekkür etti.


HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.